x

Haber Global

Ahmet Nur Çebi'den Fikret Orman yönetimine taş, çalışanlara müjde

Başkanı Ahmet Nur Çebi, resmi site aracılığıyla yaptığı açıklamada, kulüp personeline kendi görev sürelerindeki tüm hak edişlerinin ödendiğini, Fikret Orman yönetiminden kalan borçları ise ödemek için çalıştıklarını duyurdu.

05.04.2020 - 17:51

A -

A +

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, koronavirüs gündemi ve kulüp personelinin alacaklarıyla ilgili resmi internet sitesi aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

"KULÜBE YANSITMADAN, MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI'NA 1 MİLYON 903 BİN LİRA BAĞIŞLADIK"

Spor endüstrisinin de koronavirüs salgınından nasibini aldığını belirten Çebi, kulübe mali yük yansıtmadan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon 903 bin Türk Lirası bağışta bulunduklarının altını çizdi. Çebi'nin sözleri şu şekilde:

"Bildiğiniz üzere tüm dünya yaklaşık üç aydır Covid-19 salgınıyla topyekûn mücadele halinde. Yarattığı sağlık sorunlarının yanı sıra küresel çapta ekonomik dengeleri altüst eden bu salgın, ülkemizde de hayatın normal seyrini değiştirdi. Kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflarımız, işinde belirsizlik yaşayan vatandaşlarımız oldu. Elbette ki spor endüstrisi de bundan nasibini aldı. Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nı yürekten desteklediğimizi belirtmiştik. Ayrıca BJK KABATAŞ VAKFI Okullarımızda 'Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Tıp Bilimine Emek Bursu' adı altında bizler için bu dönemde fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın evlatları için eğitim bursu vermeyi kararlaştırdık. Bağış kampanyasına desteğimizi, Kulübümüze mali bir yük yansıtmadan, Futbol A Takımı Kaptanlarımızın önderliğinde bir araya gelen futbolcularımızın katkıları ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin de destekleriyle kuruluş tarihimiz olan 1903 yılına ithafen 1 milyon 903 bin Türk Lirası olarak belirledik. HALKIN TAKIMI olarak devletimiz ve milletimiz için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum."

"5 AYLIK SÜREÇTE ÇALIŞANLARIMIZA TÜM ÖDEMELERİNİ YAPTIK"

Çalışanlarını mağdur etmemenin en büyük görevlerinden biri olduğunu belirten Çebi, "Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak koronavirüs ile mücadelede, çalışanlarımızı mağdur etmemek de en büyük görevlerimizden biri. Mazbatayı aldığımız günden bu yana geçen 5 aylık süreçte, Kulübümüzün tüm gelirleri temlik altında olmasına ve her gün geçmişten gelen ödemelerin karşımıza çıkmasına karşın personelimize kendileri ile beraber çalıştığımız süre içerisindeki tüm ödemelerimizi yaptık." dedi.

FİKRET ORMAN YÖNETİMİNE TAŞ !

Personelin Fikret Orman döneminden kalan maaş hak edişlerini ödemek için çalıştıklarını vurgulayan Çebi, "Kulübümüzün çatısı altında, özveri içerisinde görev yapan personellerimizin, geçmişte görev yapmış olan yönetim kurulunun döneminden kalan alacakları bulunuyor. Biz, çalışanlarımızın geçmişten kalan mağduriyetlerini de gidermek için gecemizi gündüzümüze katarak onların bu mağduriyetlerini gidermek adına kalıcı çözümler aramaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ SARSILMAZ BİR BÜTÜNDÜR"

Şeffaflık sözlerinin arkasında olduklarını söyleyen Çebi, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Söz verdiğimiz gibi, görevde olduğumuz süre zarfında her şeyi şeffaflıkla taraftarlarımıza anlatacak, sporcularımıza ve personelimize maddi ve manevi açıdan sorumluluklarımızı yerine getirmek adına büyük bir gayret içerisinde olacağız. Aynı zamanda vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz. Beşiktaş, hem içeride hem dışarıda sarsılmaz bir bütündür. Büyük bir ailedir."

Son Güncelleme : 08.04.2020 - 16:13
Sıradaki Haber Yükleniyor