x

Haber Global

WhatsApp mesaj iletmeyi sınırladı

Dünya genelinde 2 milyar kullanıcısı olan Whatsapp mesaj iletmeyi sınırladı. Buna göre mesajlar en fazla 1 kişiye(forward) iletilecek.

07.04.2020 - 14:04

A -

A +

WhatsApp koronavirüs salgınıyla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasının önüne geçmek için mesaj iletimine sınır getirdi. Buna göre 1 mesaj en fazla 1 konuşmaya iletilebiliyor.

Koronavirüs salgınıyla beraber yanlış bilgilerde hızla yayılıyor. Yanlış bilgilerin tek bir el hareketiyle büyük kitlelere ulaşabildiği mesajlaşma uygulaması WhatsApp artan şikayetler üzerine mesaj iletimini tek bir konuşmayla sınırladı.

WhatsApp'ın resmi blogundan açıklanan karara göre bir mesaj en fazla 1 konuşmaya iletilebilecek (forward edilecek). Söz konusu açıklamada tüm iletilen mesajların 'kötü amaçlı' olmadığı belirtilerek "Birçok kullanıcının gerekli bilgileri, komik videoları veya resimleri ilettiğinin farkındayız. Ancak artan sayıda kullanıcı iletilen mesajlardan bıkkınlık geldiğini ve yanlış bilgilerin bu iletimlerle yayıldığını biildirdi. Biz söz konusu mesajların yayılma hızının yavaşlatılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz" ifadeleri yer aldı.

Whatsapp, Dünya Sağlık Örgütü ve çeşitli ülkelerin 20 sağlık bakanıyla iletişim halinde olduklarını ve gerekli mesajları Whatsapp kullanıcılarına ilettiklerini de belirtti.

Son Güncelleme : 07.04.2020 - 17:25
Sıradaki Haber Yükleniyor